تبلیغات
Pmbrooz - ناسا اولین سیاره شبیه زمین که قابل سکونت هست را تایید کرد
 
Pmbrooz
تکنولوژی روز
درباره وبلاگ


دنیای دانستنی های کامپیوتر وتکنولوژی

مدیر وبلاگ : محمد حسین باقری پور
نظرسنجی
وبلاگ را در چه حالی می بینید؟

كپلر در ماموریت خود موفق به كشف بیش از 1000 نامزد سیاره جدید شده كه تقریبا تعداد سیارات شناخته شده پیشین را به دو برابر می‌رساند. 10 مورد از این گزینه‌ها تقریبا هم اندازه با زمین بوده و در ناحیه قابل سكونت از ستاره میزبان خود، گردش می‌كنند.سیاره جدید «كپلر-22b» نام داشته و كوچكترین سیاره كشف شده تا كنون است كه در وسط منطقه قابل سكونت از یك ستاره مشابه خورشید گردش می‌كند و ممكن است آب مایع در سطح این سیاره وجود داشته باشد....


این سیاره حدود 2.4 برابر شعاع زمین بوده و دانشمندان هنوز اطلاعی از صخره‌ای، گازی یا تركیب مایع بودن آن ندارند اما كشف آن گامی رو به جلو در شناسایی سیاره شبه زمینی به شمار می‌رود.

تحقیقات پیشین به وجود سیارات شبه زمینی در نواحی قابل سكونت اشاره داشتند اما اثبات آنها دشوار بود. دو سیاره كوچك دیگر در مدار اطراف ستاره‌های كوچكتر و خنكتر از خورشید اخیرا در لبه ناحیه قابل سكونت تائید شدند كه مدارهای آنها بیشتر شبیه به مدار سیارات زحل و مریخ بود.

تلسكوپ فضایی كپلر با اندازه‌گیری كم و زیاد شدن درخشش بیش از 150 هزار ستاره در جست‌وجوی سیارات در حال گذر از برابر آنها موفق به شناسایی این سیارات و شبه سیارات می‌شود. برای تائید وجود یك سیاره حداقل به سه گذر نیاز است.

تیم علمی كپلر از تلسكوپهای زمینی و همچنین تلسكوپ فضایی اسپیتزر برای بازبینی رصدهای نامزدهای سیاره‌ای بر طبق یافته‌های كپلر استفاده می‌كنند.

منطقه ستاره‌ای مورد بررسی كپلر در صور فلكی ماكیان و شلیاق بوده كه با رصدخانه‌های زمینی تنها از اوایل بهار تا اوایل پاییز قابل مشاهده هستند. داده‌های رصدهای دیگر به تعیین اعتبار نامزدها به عنوان یك سیاره می‌پردازد.

سیاره كپلر-22b در فاصله 600 سال نوری قرار دارد. در حالیكه اندازه این سیاره بسیار بزرگتر از زمین بوده، مدار 290 روزه آن در اطراف ستاره میزبانش شبیه زمین است. ستاره میزبان این سیاره به گروه مشابه خورشید موسوم به «گونه G» تعلق داشته، با این حال بسیار كوچكتر و سردتر است.

از میان 54 سیاره نامزد نواحی قابل سكونت گزارش شده در فوریه 2011، كپلر-22b اولین سیاره تائید شده به شمار می‌رود.

مجموعه سیارات كشف شده پیشین گروه كپلر در سال 2011 اكنون تا 89 درصد افزایش داشته و میزان كلی آنها را به 2326 رسانده است. از این میان 207 سیاره تقریبا به اندازه زمین، 680 سیاره بزرگتر از زمین، 1181 سیاره به اندازه نپتون، 203 سیاره به اندازه مشتری و 55 مورد از مشتری نیز بزرگترند.

ین نتایج كه مبتنی بر مشاهدات مه 2009 تا سپتامبر 2010 بوده، نشان دهنده یك افزایش چشمگیر در تعداد سیارات كوچك است

نوع مطلب : علمی ، خبرها، 
برچسب ها : اولین سیاره ی قابل زندگی، سیاره ی قابل زندگی، ناسا، کشف اولین سیاره ی قابل زندگی، سیاره های شبیح زمین، سیاره ها، سیاره های قابل زندگی،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Google
برای عضویت اول نام و بعد ایمیل خود را وارد کنید

Powered by WebGozar

------------------------

فال انبیاء


فال حافظاستخاره آنلاین با قرآن کریم

------------------------

تعبیر خواب آنلاین

------------------------

اسما خداوند متعال

--------------
:. چت با مدیریت .:
---------------------------- --------------------

---------------------- ---------------------

------------------- ----------------------------

pmbrooz


IranSkin go Up